ראיון אישי

אריה טננבאום

מנכ”ל

תפקיד אחרון: מנכ”ל – דורות מגופי פיקוד ובקרה בע”מ

ראיון אישי

המהלך המשמעותי שהובלת ב – תפקיד האחרון שלך?

ניהול והובלת תהליך מכירת החברה למשקיעים זרים תוך כדי ניהול חברה במצוקת מזומנים קריטית.

מהלך משמעותי שהובלת בקריירה שלך?

מעבר למהלך שצוין בסעיף הקודם:

כיו"ר חברת הבת במקסיקו ,מניעת סגירת פעילות חברת הבת במקסיקו תוך היפרדות משותף בחברה שהיה דומיננטי ובעייתי. המהלך כלל זיהוי הסיכון , הקמת מערך משפטי חסוי וביום שבו הסיכון התממש העברת הנכסים,הפעילות והעובדים למסגרת חדשה ,תוך היפרדות מהשותף בצורה מכובדת.

מהלך נוסף היה כניסה לתחום מדי המים הביתיים בישראל כאשר קיים מונופול בשוק (חברת ארד דליה) ופעילות חברת דורות בתחום ,כמעט שלא הייתה קיימת .המהלך כלל פיתוח עסקי ,פיתוח מוצר ,שותפות עם 2 חברות נוספות (אפקון ומילטל) והקמת מערך ייצור.

האתגרים המרכזיים של המשק הישראלי בשנים הבאות מהם לדעתך?

להגדיל את הפריון על ידי שדרוג טכנולוגי והטמעת מחקרים ופיתוחים חדשים במשק (להביא לידי ביטוי את היתרון האנושי של ישראל) וזאת במקביל לשילוב בשוק העבודה של מגזרים ששיעור השתתפותם במשק נמוך.

מה חשוב לזכור ברגעי משבר?

משבר הוא אירוע (נקודת מפנה) שצריך לנהל אותו (לנהל גם את הרגשות וגם את הפעולות). ניהול משברים נכון יביא לפתרון המיטבי ויבחן את יכולת ההתמודדות של הארגון. לחץ האירועים במשבר מאלץ קבלת החלטות דחופות. ניהול משברים הוא בסך הכול ניהול תחת לחץ. המפתח הינו פתרון הבעיה החמורה במהירות בשיקול דעת אך לא בפזיזות. לעיתים משבר מהווה הזדמנות לשינוי חיובי כגון: ביצוע מהלכים לא סטנדרטיים והבאה לידי ביטוי של יכולות אישיות.

מה מוביל ארגון להצלחה?

צוות (מנהלים ועובדים) מסור ומקצועי בשילוב של רעיון או מוצר טוב יביא להצלחה בארגון ויגרום לארגון להיות אפקטיבי ויעיל תוך התאמה של מבנה הארגון ואופן תפקודו לתנאי הסביבה שבה הוא פועל.

מהו האתגר שניצב בפני מנהל במדינת ישראל?

בפני מנכ"ל , באופן כללי, עומדים מספר אתגרים במקביל:                                                                                          -

  • להתוות את הכיוון אליו צריך להצעיד את הארגון (חזון ואסטרטגיה אשר צריכות להיבחן ולקבל תוקף מידי תקופה).
  • לפרוט את האסטרטגיה לטקטיקה ותוכנית פעולה ברורה (הצבת יעדים בצורה: ספציפית ומוגדרת היטב, יעדים מדידים ידועים ומובנים, יעדים ברי השגה, יעדים ריאליים ורלוונטיים, ולבסוף יעדים תחומים בזמן
  • להוציא לפועל את תוכנית הפעולה הטקטית (לגרום לדברים לקרות על ידי רתימת העובדים ,מקסום היכולות שלהם והעצמה שלהם).

מנהל בישראל (בניגוד לחלק ממקומות אחרים בעולם) צריך גם לוודא יישום הנחיות (מעקב, follow-up) בעיקר במערכות שבהן לכל עובד בארגון יש דעה מוצקה לגבי איך העניינים צריכים להתבצע והעובד לא מהסס גם להביע זאת בכל הזדמנות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן