ראיון אישי

גיל פלדמן

רו”ח, סמנכ”ל כספים

תפקיד אחרון: חבר הנהלה, סמנכ”ל כספים, קבוצה מובילה בתחום הרכב

ראיון אישי

המהלך המשמעותי שהובלת ב – תפקיד האחרון שלך?

המהלך המשמעותי שביצעתי בתפקידי האחרון היה לקחת את אגף הכספים ופשוט לשים אותו על המפה כאגף הכי מקצועי בקבוצה. המהלך כלל הבראה רוחבית של כלל המחלקות שישבו תחת אגף הכספים , פירוק של תהליכי העבודה ובנייתם מחדש תוך התאמתם לצמיחה האגרסיבית שהקבצה חוותה והובילה את האף למצב בו הייתה בשלב כניסתי לקבוצה.

ההבראה כללה חיזוק של דרגות הניהול תחתי ע”י גיוס מנהלים מקצועיים, הטמעה של תהליכי עבודה ובקרה שאפשרו לקבוצה בכל נקודת זמן איפה אנחנו נמצאים ואיפה חייבים להתמקד וכפועל יוצא להביא ליעילות מקסימלית ומתגלגלת ברמה יומיומית, הכי הכי חשוב לדעת להסתכל לאמת בעיניים בפאן החשבונאי.

המהלך משמעותי שהובלת בקריירה שלך?

מהלך של מיזוג בין שתי חברות בקבוצה, האחת חברת ליסינג והשנייה חברת השכרה. המהלך כלל הערכות רוחבית מעמיקה מול הצוות הטכנולוגי , צוות התפעול וצוות הפיננסי שהוקצה לפרוייקט מתוך הקבוצה. כמו כן הערכות בתחום המיסוי והתחום המשפטי. מהלך שארך כ- 8 חודשים ואני ריכזתי את כולו. זאת כמובן בשילוב המשימות היומיומיות בארגון צומח בשיעור של עשרות אחוזים בשנה.

האתגרים המרכזיים של משק הישראלי בשנים הבאות מהם לדעתך?

לשמר את כח הקנייה בסביבה הכלכלית הנוכחית, שמירה על נגישות למקורות מימון חיצוניים מגוונים ושמירה על שיעור אבטלה ברמתו הנוכחית

מה חשוב לזכור ברגעי משבר?

אני באמת רואה בכל משבר הזדמנות לשינוי אמיתי עם לובי תומך ותשומת לב גבוהה של כולם מסביב. במהלך משבר חשוב לזכור את ההצלחות שלך, וכי מדובר בתקופה זמנית שמהווה הזדמנות לשינוי פורץ דרך

מה מוביל ארגון להצלחה?

ארגון שחותר להצלחה צריך להמציא את עצמו כל יום מחדש, חדשני ויצירתי בהשוואה למתחרים, תוך בחינה מתמדת של רמת ההשגים וחתירה בלתי פוסקת לשיפור ומובילות.

בנוסף, חשוב לדעת איפה הוא נמצא. אם ארגן לא יודע להסתכל ולהבין את האמת שלו הוא לא באמת ידע  כיצד לתקן ובאמת להצליח. זאת כמובן תקף לסביבה כלכלית הכוללת תחרות אגרסיבית ושיעורי רווחיות נמוכים מאוד.

מהו האתגר שניצב בפני מנהל במדינת ישראל?

לאחד את העם שלנו, לתת לו תקווה קדימה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן