ראיון אישי

נעם צרפתי

סמנכ”ל תפעול

תפקיד אחרון: מנכ”ל בשלוחה באתיופיה

ראיון אישי

מהו המהלך המשמעותי שהובלת בתפקיד האחרון שלך ?
המהלך המשמעותי ביותר שהובלתי בתפקידי האחרון היה לנווט את הפעילות האתיופית – צוות, תהליכים ובירוקרטיה מקומית – באופן שיאפשר הרחבת פעילות עתידית כחברה מקומית אתיופית ולהפכה ליחידת רווח והפסד עצמאית שאינה תלויה כל כך במשרד הראשי בארץ.

המהלך המשמעותי שהובלת לאורך כל הקרירה שלך ?
בעת היותי מרצה במכללה בגאנה, זכיתי להשפיע על לא מעט סטונדטים שבעקבות הרצאותי והמפגשים יחד למדו להרחיב אופקים ולשאוף להפוך למנהלים-מנהיגים. חלקם שומר איתי על קשר ובאופן קבוע אני מקבל מיילים ועדכונים מהם. זו השפעה לטווח רחוק – גם כזו שככל הנראה לעולם לא אדע עליה או אהיה מודע לה – ולכן בעיני היא המשמעותית ביותר

האתגרים המרכזים של המשק הישראלי בשנים הבאות , מהם לדעתך ?
• נראה לעיתים שהמשק הישראלי נקלע לסערות פיננסיות בינלאומיות – כסירה מיטלטלת במים סוערים – ויכולת ההשפעה שלנו על מה שקורה בשוק העולמי קטנה מאוד. המשק הישראלי קטן ולחברות ישראליות לא קל לפרוץ החוצה אל שווקים בינלאומיים, מה שמגביל עוד יותר את כושר העמידות של חברות קטנות ואולי אף בינוניות בעיתות של משבר. נראה שיותר ויותר חברות מעדיפות לפתח את פלח שוק השירותים והפיתוח על הפלח התעשייתי – בעיקר מהסיבות האמורות לעיל – מה שגורם לבריחת מוחות מהארץ ואף יגביר את תלותנו בשווקים הבינלאומיים בעתיד.

מהם האתגרים הייחודים לשוק הקמעונאי בארץ?
לדעתי, האתגר הגדול ביותר הוא המעבר לרכישה מקוונת וישירה – בארץ ומחו”ל – ו”דילוג” על סוכנים מסורתיים. זה מחייב חשיבה מחודשת והקצאת משאבים חכמים שתגרום לפליטת השחקנים הבינוניים משוק ההפצה (קטנים תמיד ישרדו משאריות הגדולים)

מה חשוב לזכור בזמן משבר ?
מבלי להיכנס לקלישאות וסיסמאות – אני מאמין שבעיתות משבר חובה לבקש ייעוץ ממומחי כספים משפטנים ואחרים. למדתי שהם אלה שיודעים להביט “בלבן של העיניים” של הבעיה ולומר את דעתם המקצועית והכנה.

מה מוביל ארגון להצלחה ?
מנהיגות!

מה האתגר העומד בפני מנהל במדינת ישראל?
“יישור קו” והתאמת ציפיות בין בעלי השליטה בארגון לבין צוות העובדים, באופן שוטף, על פי חזון בעלי השליטה והמטרות שהוגדרו לצוות העובדים, הן כ

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן